CELOSLOVENSKÁ VÝTVARNÁ SÚŤAŽ ŽIAKOV ZŠ, MŠ A ZUŠ

Je ojedinelým projektom ZŠ prezentujúcim sa i navonok.
      Kladie si za cieľ rozvoj tvorivosti, kreativity, výtvarného zobrazovania historickej minulosti a pestovanie lásky a úcty ku všetkým zachovalým historickým krásam našej vlasti.
      Súťaž sa koná ako bienále /každý druhý rok/ od roku 1996. Hlavnými obľúbenými témami sú naše historické hrady a zámky, život na hradoch, rytierske turnaje, hradné dámy, princezné i princova, ale aj hradné strašidlá a šašovia.
      Z tisícok poštou doručených výtvarných prác žiakov MŠ, ZŠ i ZUŠ odborná komisia vyberá niekoľko desiatok ocenených diel, ktoré sú vystavené v skutočných priestoroch hradu Krásna Hôrka počas najväčšej návštevnosti nášho hradu.
      Vďaka podpore nadácií sa nám podarilo vydať aj detský kalendár s reprodukciami najúspešnejších diel našich mladých umelcov.
      V rámci prehliadky sa konajú na našej ZŠ aj metodické stretnutia učiteľov Vv okresu Rožňava.
      Aj touto cestou vedenie ZŠ ďakuje všetkým podporovateľom za pomoc pri realizácii významného podujatia.

V školskom roku 2003/2004 sa v spolupráci s OÚ Krásnohorské Podhradie, OŠMaTK v Rožňave,

GOS Rožňava a Múzeum Betliar uskutočnila:

Celoslovenská výtvarná súťaž

s názvom
HRADY A ZÁMKY SLOVENSKA 2003
Cieľom súťaže bolo rozvíjať výtvarné aktivity, tvorivosť žiakov, zároveň pestovať pozitívny vzťah k dejinám, ku historickým pamiatkam na území SR.

Do súťaže sa zapojili žiaci v 4 kategóriách:
  • I. Deti MŠ

Cena poroty
Kolekcia ZŠ Hliny
Žilina
Ďalšie diela vysokej umeleckej hodnoty, ktoré stoja za zverejnenie na Internete…..

Text a foto : L. Mikula