Projekt Škola podporujúca zdravie vychádza z našich reálnych možností, úspechov z minulého obdobia i predsavzatí, ktoré sme si stanovili pri skvalitnení prostredia ZŠ. Realizuje sa 5. rok.
      Hlavnými cieľmi projektu sú: humanizácia medziľudských vzťahov, akceptácia žiaka ako partnera, vnútorná motivácia, pozitívna pracovná klíma, založenie a plnenie poslania žiackeho parlamentu, realizácia alternatívnych foriem práce, spolupráca s rodičmi, psychológmi, účelové využitie voľného času, atď.
  • životné prostredie školy
    skultúrnenie, estetizácia prostredia, program čistá škola - čistý vzduch - čisté srdce, kvetinová výzdoba, zveľaďovať areál ZŠ, parkovú plochu, výrub prestarlých stromov, výsadba novej zelene, pravidelná starostlivosť o školských pozemok, pomoc školskej jedálni, náter okenných rámov, zber druhotných surovín, zakúpenie kosačky, oprava besiedky, aranžovanie rastlín, kútiky žiackych výtvorov, umiestnenie výtvarných prác žiakov ZŠ atď.
  • životný štýl - výživa
    zabezpečiť dostatok pohybu, zabezpečenie dostatku výživných látok, pokračovať v mliečnom programe, zabezpečiť pravidelný pitný režim, nové trendy v stravovaní, využiť rannú zeleninu zo školského skleníka, výstavby zdravých jedál, školský bufet, súťaže a iné podujatia.
  • zdravoveda, protidrogový program
    racionálnymi i účelnými opatreniami znižovať absenciu žiakov, rozšíriť spoluprácu s detskou lekárkou, aktivisti prostredníctvom zdravotníckych záujmových útvarov, dobudovanie priestorov telocvične /dlhodobo sauna, posilovňa/, peer aktivisti a ich pôsobenie medzi žiakmi s protidrogovým zameraním, besedy s psychológom, sexuológom, spoločné podujatia žiaci - učitelia- rodičia, výtvarné, pohybové, kvízové podujatia.
  • rozvoj pohybových aktivít
    dostatok pohybu, telovýchovné chvíľky, projekt Zdatné deti, rozmanitosť aktivít, čo najväčším zapájaním sa do športových akcií získať titul "Škola roka", podporiť vznik turistického krúžku, medzitriedne športové súťaže, učitelia - žiaci - turnaj, opraviť asfaltový povrch športového ihriska, dobudovať basketbalové koše na ihrisku, organizovať plavecký, lyžiarsky i korčuliarsky výcvik, spolupráca s obcou, atď.
      Nemálo aktivít malo mimoriadny úspech (sú zdokumentované na fotografiách i videozáznamoch ZŠ).
      Vďaka patrí všetkým zainteresovaným žiakom, učiteľom, vychovávateľom i ďalším subjektom podporujúcim zdravý vývoj našich žiakov.

Projekt ITV

Učebňa v prírode - naša besiedka

Popoludnie pod hradom

Slniečkovanie